Częste pytania
Istnieje możliwość zakupu voucherów, które umożliwiają skorzystanie z rabatu w przypadku serii rehabilitacji. Voucher na 10 wizyt indywidualnych uwzględnia 10% rabatu i kosztuje 1.530 zł, a na 15 wizyt – 15% z ceną 2164,50. Voucher na 10 wizyt łączonych (10% rabatu) to 1080 zł oraz na 15 wizyt (15% rabatu) kosztuje 1530 zł
Wizyta w formie indywidualnej to taka, podczas której fizjoterapeuta poświęca 100% uwagi pacjentowi podczas całej wizyty trwającej 60 min. Wizyta łączona to taka, gdzie czas i uwaga terapeuty jest podzielona pomiędzy 2 pacjentów odbywających rehabilitacje w tej samej godzinie (również 60 min.) W tym czasie stosowane są wymiennie różne techniki terapii manualnej, kinezyterapii i fizykoterapii, dostosowane ściśle do potrzeb pacjentów. Po uprzedniej konsultacji z fizjoterapeutą prowadzącym może zostać podjęta decyzja czy stan pacjenta umożliwia wizyty w formie łączonej.
Klinika Ortoreh jest placówką o charakterze prywatnym, nie posiadającą kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia, który mógłby finansować takie wizyty. Realizujemy natomiast zarówno wizyty u lekarzy ortopedów jak i rehabilitacje dla pacjentów skierowanych i dofinansowanych przez ubezpieczalnie (PZU, Mondial, Interpolska…)
Podczas wizyty fizjoterapeutycznej pacjent otrzymuje zabiegi z zakresu terapii manualnej (różne techniki np. terapia tkanek miękkich i powięziowa, technika Mulligana, neuromobilizacje, PNF, łańcuchy mięśniowe itd.) mogą pojawić się elementy z dziedziny fizykoterapii (jak prądy TENS, laser czy krioterapia miejscowa) oraz kinezyterapii (zestawy odpowiednich ćwiczeń) a także suchoigłowanie czy kinesiotaping. Wybór stosowanych środków jest dokonywany przez terapeutę prowadzącego po konsultacji podczas pierwszej wizyty i korygowany na bieżąco według potrzeb.
Posiadamy w ofercie masaże częściowe jak i całego ciała: sportowe (60 min), relaksacyjne (30 min.), klasyczne (90 min.), tkanki głębokie (podczas wizyty fizjoterapeutycznej) Fizjoterapeuci wykonujący w Klinice Ortoreh masaże to Aneta Dopierała-Augustyn, Mateusz Filipiak, Mateusz Dzięgielewski.
W poniedziałkowe popołudnia w Klinice przyjmuje Dr Łukasz Chojecki, ortopeda traumatolog oraz lekarz medycyny sportowej, który takie zaświadczenia wystawia – dla dorosłych jak również dla dzieci i młodzieży od lat…
Klinika Rehabilitacji Sportowej Ortoreh nie posiada sprzętu medycznego potrzebnego do wykonywania na miejscu badań USG, RTG czy rezonansu ani laboratorium (badania krwi) Współpracujemy natomiast z lekarzami specjalizującymi się w takich badaniach i z ortopedycznego punktu widzenia wiemy, że są godni polecenia:
USG – Dr Zbigniew Czyrny/ Warszawa, ul. Kasprowicza 27 lok.2, tel. 603 753 493 oraz Dr Bernard Kranc/ Warszawa, ul. Kasprowicza 27 lok.2, tel. 603 753 493
RTG – Spółdzielnia Pracy Specjalistów Rentgenologów/ Warszawa, ul. Waryńskiego , tel. 22 621 23 49
Rezonans Magnetyczny – – Dr Zbigniew Czyrny/ ENEL-MED., Warszawa, al. Solidarności 128, tel. 22 431 66 00
Zastosowanie wkładek poprawia biomechanikę całej kończyny, jest istotnym uzupełnieniem leczenia zarówno stopy, jak i kolana czy kręgosłupa. Prawidłowo wykonane wkładki nie stanowią jedynie biernego podparcia dla stopy, ale wymuszają prawidłowe jej ustawienie podczas obciążania i właściwą pracę mięśni. Przed wykonaniem wkładki przeprowadzamy dokładne badanie podoskopowe. Właściwy dobór wkładek wymaga również oceny ustawienia tyłostopia, przodostopia, wysklepienia łuków i rozkładu punktów obciążenia stopy, napięcia rozcięgna podeszwowego, ustawienia kolan, miednicy, kręgosłupa i osi kończyny, a także oceny propriocepcji. Wkładki wykonujemy na miejscu w ciągu około 30 min.
Prosimy o przybycie 15 min. przed wizytą w celach organizacyjnych (wypełnienie karty pacjenta, zapoznania się z regulaminem, przebranie itd.) Na wizytę prosimy o zabranie stroju na przebranie: kończyna dolna – spodenki, wygodna koszulka, skarpetki lub klapki; kończyna górna – koszulka bez rękawków; kręgosłup – wygodny luźny strój. Jeżeli posiadacie Państwo dokumentację i wyniki badań, skierowanie, prosimy o zabranie na pierwszą wizytę.
W pewnych przypadkach, po wstępnym wywiadzie przy zapisie na wizytę, istnieje możliwość umówienia się na konsultacje i badanie fizjoterapeutyczne bez wcześniejszej wizyty lekarskiej tj. bez posiadanego skierowania.
Jeśli ból pojawia się bez wyraźnej przyczyny i nie jest następstwem wypadku, urazu, kontuzji itp. to często problem da się zidentyfikować na poziomie układu mięśniowo-powięziowego i fizjoterapeuta podczas pierwszej wizyty będzie w stanie określić podłoże dolegliwości i zaproponować najwłaściwszy program rehabilitacji lub ewentualnie skieruje do specjalisty w celu dokonania konsultacji, postawienia diagnozy czy stwierdzenia potrzeby dodatkowych badań.
Jesteśmy jedyną kliniką w Polsce specjalizującą się i odnoszącą od lat sukcesy w leczeniu biegaczy, triathlonistów, narciarzy, wspinaczy, tancerzy itp. Świetnie rozumiemy sportowców, jednakże fachową pomoc znajdą tu także osoby zupełnie niezwiązane ze sportem. Możemy zaoferować kompleksową rehabilitację narządu ruchu, dostosowaną indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta. Prowadzimy również rehabilitację pacjentów po leczeniu operacyjnym narządu ruchu. W przypadku sportowców dużą wagę przykładamy zarówno do prewencji i właściwego przygotowania ciała do wysiłku i wybranej dyscypliny sportowej. Stosujemy sprawdzone metody rehabilitacyjne i treningowe, nie wahamy się sięgnąć po najnowsze zdobycze nauki. Przygotowujemy do bezpiecznego powrotu sportu oraz codziennych aktywności, zarówno zawodowych sportowców, jak i amatorów oraz dzieci i młodzież. Wykonujemy badania, stawiamy diagnozę i prowadzimy rehabilitację dostosowaną do potrzeb klienta – aż do powrotu do pełnej sprawności po urazach i kontuzjach.
Tak, czasami efektem zabiegu np. igłoterapii może być sztywność, ból. Pacjent może też czuć się osłabiony lub mieć gorączkę. Efekt taki może utrzymywać się do kilku dni.