O Klinice

Ortoreh

Klinika Rehabilitacji Sportowej ORTOREH powstała w 2008 roku w Warszaiwe w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na opiekę medyczną ze strony ludzi aktywnych, dla których sprawność i sport są jednym z priorytetów. Nie oznacza to bynajmniej, że nie zajmujemy się też osobami niezwiązanymi ze sportem, gdyż potrafimy zindywidualizować podejście do każdego naszego pacjenta.

Działalność

Nasza działalność opiera się na współpracy grupy ludzi – lekarzy, fizjoterapeutów, fizjologów, masażystów, diagnostów – którzy wiele lat poświęcili zdobywaniu wiedzy i doświadczenia zawodowego, także w dziedzinach leżących na pograniczu medycyny i sportu. Każda z osób pracujących w Klinice Rehabilitacji Sportowej ORTOREH praktykowała w wiodących ośrodkach ortopedycznych i rehabilitacyjnych, dzieliła się swoją wiedzą z innymi, prowadząc kursy i wykłady a także zdobywała umiejętności podczas krajowych i zagranicznych kursów i szkoleń.

Współpraca

wilmed

Leczymy naszych pacjentów kompleksowo. Wykonujemy potrzebne badania, następnie stawiamy diagnozę i leczymy, w tym jeśli trzeba operacyjnie (nasi lekarze mogą zaoferować leczenie chirurgiczne pacjentom, którym nie uda się tego uniknąć), potem prowadzimy rehabilitację dostosowaną do leczenia, aż do powrotu do pełnej sprawności i przygotowania do wybranej dyscypliny sportowej.

Jednocześnie oferujemy na miejscu konieczne zaopatrzenie w ortezy, stabilizatory, a także wykonywane na podstawie indywidualnych pomiarów wkładki do butów. Współpracujemy z gronem doskonałych fachowców z wielu dziedzin medycyny, potrafimy pokierować krokami pacjenta z większością schorzeń towarzyszących, tak aby powrót do sportu odbywał się kompleksowo.

Patrzymy na pacjenta holistycznie. Nie tylko leczymy kontuzje, ale szukamy prawdziwej przyczyny, by im zapobiec w przyszłości. Staramy się stworzyć optymalne warunki dla przetrwania, często trudnego dla pacjenta, okresu wyłączenia z aktywności.

Rozumiemy osoby aktywne i potrafimy dostosować leczenie do ich potrzeb i oczekiwań. Nie dziwimy się, gdy pacjent zgłasza problemy pojawiające się wyłącznie w związku z uprawianym sportem. Nie doradzamy „proszę nie biegać – to nie będzie bolało”. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że sport wiąże się z kontuzjami, dlatego dużą wagę przykładamy do prewencji i właściwego przygotowania.

Upowszechniamy zachowania prozdrowotne i „BHP sportowca” np. podczas imprez masowych uczymy właściwej rozgrzewki i ćwiczeń rozciągających. Od wielu lat jesteśmy ekspertami na forach biegowych i rehabilitacyjnych. Nasze artykuły zamieszczamy zarówno na portalach biegowych, jak i w czasopismach, np. „Bieganie”. Organizujemy seminaria dla biegaczy i triathlonistów. Sami odnosimy sukcesy w bieganiu i triathlonie.